Sereno Fenn'a 4/9, 31-143, Kraków
509-241-459, 693-025-046
zwiedzaniekrakowa@gmail.com

Gra miejska – co to takiego?

Gra miejska to przede wszystkim atrakcyjna forma spędzania czasu w przestrzeni miejskiej. Gry, zależnie od ich tematyki, konwencji i sposobu umiejscowienia można podzielić na różne podkategorie. Każda z tych kategorii jest szerzej opisana na własnej podstronie. Poniżej wymieniamy cechy wspólne, które stanowią centralne elementy wszystkich naszych gier.

 

Różnorodne wyzwania
Podstawowym elementem każdej gry jest wykonywanie przeróżnych zadań. Mogą one przykładowo przyjąć formę zagadki, konkurencji sportowej, scenki do odegrania i wiele innych. Na całą grę składa się szereg takich właśnie konkurencji. Część z nich jest realizowana przez graczy samodzielnie, a część w interakcji z animatorami wcielającymi się w role postaci związanych z fabułą zabawy.

 

Integracja
Podczas gry miejskiej uczestnicy działają w drużynach liczących od kilku do kilkunastu osób. Dzięki temu mają szansę lepiej się poznać i zacieśnić więzi. Niektóre misje wymagają ścisłej współpracy całego zespołu, podczas gdy inne pozwalają zabłysnąć pojedynczym graczom. Zalecana przez nas niewielka liczebność grup dodatkowo zapewnia, że każdy uczestnik poczuje się ważną częścią drużyny.

 

Współzawodnictwo
Gra miejska, jak każda gra, ma zwycięzców. Dlatego właśnie, oprócz eksploracji miasta, liczy się także zdobywanie punktów. Rywalizacja zacieśnia więzi wewnątrz drużyn a także podnosi emocje towarzyszące grze. Po wykonaniu wszystkich zadań, podczas zakończenia, zespoły mają szansę porównać doświadczenia i przekonać się jak z tymi samymi wyzwaniami poradzili sobie rywale.

 

Zanurzenie w przestrzeni miejskiej
Jednym z największych atutów gier miejskich w Krakowie jest samo miasto. Ważne miejsca historyczne, bezcenne zabytki i dzieła sztuki są tu wszechobecne, toteż na każdej ulicy natrafić można na obiekt godny uwagi. Dzięki swojej formule gry miejskie pozwalają spojrzeń na Kraków z nowej perspektywy. Zachęcają do zejścia z utartego szlaku i odkrycia skarbów kultury, które na co dzień łatwo przeoczyć.