Sereno Fenn'a 4/9, 31-143, Kraków
509-241-459, 693-025-046
zwiedzaniekrakowa@gmail.com

Zagadka kryminalna

Gra miejska, w której uczestnicy wcielają się w role prywatnych detektywów próbujących rozwikłać tajemnicę morderstwa. Gracze, po podzieleniu na drużyny i wysłuchaniu fabularnego wstępu opisującego okoliczności zbrodni, otrzymują listę podejrzanych wraz z informacjami gdzie można ich znaleźć. Następnie zespoły rozpoczynają śledztwo.

 

Każda z odwiedzonych postaci posiada wskazówki na temat mordercy, mogące przybrać formę dowodów rzeczowych lub zeznań. Podczas przesłuchań podejrzani stawiają przed śledczymi rozmaite dodatkowe wyzwania, których wykonanie nagradzane jest punktami. Zadania poboczne mogą być wymagające fizycznie, intelektualnie, lub odwoływać się do kreatywności i inwencji. Gracze mogą zatem zostać poproszeni np. o rozwiązanie zagadki logicznej, wykradzenie dowodów posiadanych przez nieszczerego świadka czy wzięcie udziału w happeningu artystycznym. 

 

Finał gry ma formę klasycznej konfrontacji rodem z kryminałów. Detektywi mają szansę przeanalizować zebrane poszlaki i przyjrzeć się podejrzanym, po czym wytypować winnego. Gdy wszystkie grupy udzielą już odpowiedzi, następuje ujawnienie zabójcy, wyjaśnienie jego motywów, oraz wyłonienie zwycięzców. W przypadku wielu prawidłowych odpowiedzi o wygranej decydują punkty zebrane za zadania poboczne.

 

Szczegóły popełnionego przestępstwa, fabuła, oraz ilość i tożsamość podejrzanych każdorazowo dopasowujemy do preferencji klienta. Na przykład w wypadku młodszych grup sprawa niekoniecznie musi dotyczyć morderstwa. Poszukiwanie złodzieja słynnego diamentu, czy skradzionego z muzeum skarbu archeologicznego może się okazać równie emocjonujące. Przykładowy scenariusz o tytule „Czysta robota” przedstawia sprawę śmierci potentata branży środków czyszczących. Daje on graczom możliwość przesłuchania pięciu świadków w rozmaity sposób powiązanych z ofiarą. Mogą to być np. wdowa, syn, współpracownik, partner biznesowy oraz były podwładny.

 

Oferujemy grę w dwóch lokalizacjach: Kazimierz lub Stare Miasto. Atmosfera tych miejsc nadaje grze dodatkowych walorów poznawczych. Eksploracja konieczna do odnalezienia podejrzanych pozwala graczom odwiedzić zakamarki znajdujące się poza utartymi szlakami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by grę przeprowadzić w innym rejonie miasta lub nawet poza Krakowem (patrz też: Gra Hotelowa).