Sereno Fenn'a 4/9, 31-143, Kraków
509-241-459, 693-025-046
zwiedzaniekrakowa@gmail.com

Gra miejska – co to takiego?

Gra miejska to przede wszystkim atrakcyjna forma spędzania czasu w przestrzeni miejskiej. Gry, zależnie od ich tematyki, konwencji i sposobu umiejscowienia można podzielić na różne podkategorie, które szerzej opisujemy na odpowiadających im stronach (np. zagadka kryminalna czy gra terenowa). Poniżej wymieniamy cechy wspólne, które stanowią centralny element naszych gier.

 

Różnorodne wyzwania
Podstawowym elementem każdej gry jest wykonywanie przereóżnych zadań. Mogą one przyjąć formę zagadki, konkurencji sportowej, scenki do odegrania i wiele innych. Na grę składa się szereg takich konkurencji. Część z nich jest realizowana przez graczy samodzielnie, a część w interakcji z animatorami wcielającymi się w role postaci związanych z fabułą zabawy.

 

Integracja
Podczas gry miejskiej uczestnicy działają w drużynach, toteż mają szansę lepiej się poznać i zacieśnić więzi. wykonując misje wymagające współpracy oraz kibicując sobie nawzajem przy wyzwaniach pozwalających zabłysnąć pojedynczym osobom. Zalecana przez nas liczebność grup zapewnia, że każdy uczestnik poczuje się ważną częścią zespołu.

 

Współzawodnictwo
Gra miejska, jak wszystkie gry, musi mieć zwycięzców. Rywalizacja pozwala jeszcze bardziej wzmocnić współpracę wewnątrz drużyn oraz podnosi emocje towarzyszące grze. Podczas zakończenia zespoły mają szansę porównać doświadczenia i przekonać się jak wyglądało podejście rywali do tych samych wyzwań oraz jego rezultaty.

 

Zanurzenie w przestrzeni miejskiej
Jednym z największych atutów gier miejskich w Krakowie jest samo miasto. Ważne miejsca historyczne, bezcenne zabytki i dzieła sztuki są tu tak liczne, że na każdej ulicy natrafić można na obiekt godny uwagi. Gry miejskie pozwalają spojrzeń na Kraków z nowej perspektywy, zejść z utartego szlaku i odkryć skarby kultury, które na co dzień bywają pomijane.