Sereno Fenn'a 4/9, 31-143, Kraków
509-241-459, 693-025-046
zwiedzaniekrakowa@gmail.com

GRAtka

gra terenowa logoGra miejska w przystępnej cenie, która pozwala poczuć emocje rywalizacji, przełamuje schematy i popycha do aktywnego zanurzenia się w historii miasta. Brak tu tradycyjnego spaceru z przewodnikiem miejskim. Zamiast tego uczestnicy zabawy zostają podzieleni na grupy i współzawodniczą w szeregu zadań. Aby zwyciężyć muszą odkryć sekrety i legendy Krakowa.

 

gra miejska dla dzieci - lekcja tańca

Wyzwania postawione przed graczami naprowadzają ich na trop malowniczych miejsc i interesujących zabytków. Ich pokonanie zawsze wymaga inicjatywy, dociekliwości i odrobiny fantazji. Dowolna kolejność wykonywanych zadań, a także ich ilość i zróżnicowanie pozwalają drużynom skupić się na tym, co najbardziej je interesuje. Każdy podąża własną ścieżką nie pozostając przy tym w tyle za rywalami. Nie wszystkie lokacje sprowadzają się do samodzielnego wykonywania zadań – w kilku z nich uczestnicy napotkać mogą postacie stawiające przed nimi bardziej rozbudowane wyzwania, które nadają grze dodatkowej dynamiki. 

 

Twoja grupa będzie miała szansę:

• Aktywnie spędzić czas na zwiedzaniu, które uczy, ale też nagradza aktywność i dociekliwość.

• Poznać przekrój atrakcji Krakowa od najbardziej znanych po niemal całkiem zapomniane.

• Skrzyżować (bezpieczne) miecze ze średniowiecznym rycerzem w niezapomnianym pojedynku.

Nasze interaktywne zwiedzanie jest doskonałym wyborem dla każdego. Podobnie jak w Krakowie tak i w GRAtce, każdy niezależnie od wieku i zainteresowań z pewnością znajdzie coś dla siebie. Szczególnie polecamy jednak grę grupom dzieci i młodzieży, z racji na jej edukacyjny i aktywizujący charakter. Zagadki do rozwiązania mają bardzo szeroki przekrój tematyczny. Pozwalają poznać ciekawostki i interesujące miejsca z przeróżnych okresów historii, od średniowiecza po XX wiek. 

 

Oferujemy trzy warianty zabawy, które różnią się zagadkami oraz tożsamością napotkanych postaci:

1. Na szlakach Kazimierza – obszar dawnego miasta Kazimierz. Wśród zagadek znajdują się pytania o synagogi, kulturę żydowską oraz liczne miejsca związane z Kazimierzem, a postacie historyczne nawiązują do okresu jego rządów.

2. Na krakowskim Rynku – Rynek Główny wraz z okolicami. Wiele zadań dotyczy zabytkowych kamienic i kościołów oraz historycznych postaci zarówno z czasów średniowiecza, jak i dużo późniejszych. Istnieje możliwość połączenia z pozycją 3 w celu rozegrania dłuższej gry.

3. Na Wzgórzu Wawelskim – Wawel i jego otoczenie. Akcentowane są postacie i czyny polskich monarchów, długa i bogata historia samego wzgórza oraz oczywiście legendy dotyczące słynnego Smoka Wawelskiego. Istnieje możliwość połączenia z pozycją 2 w celu rozegrania dłuższej gry.

Gra obejmuje dwie lokacje interaktywne (tj. angażujące aktorów prowadzących rozbudowane zadania) oraz poczęstunek. Podawane napoje i dodatki dostosowane są do pory roku oraz wieku i życzeń grupy (przykładowo ciastka oraz herbata zimą, owoce i lemoniada latem, dla dorosłych na życzenie alkohol).