Sereno Fenn'a 4/9, 31-143, Kraków
509-241-459, 693-025-046
zwiedzaniekrakowa@gmail.com

GRAtka

Gra w przystępnej cenie, która pozwoli poczuć emocje rywalizacji, przełamie utarte schematy zwiedzania popychając do aktywnego zanurzenia się w historycznej przestrzeni miasta. Zamiast w tradycyjny sposób wysłuchiwać przewodnika opisującego historyczne miejsca, uczestnicy zabawy zostają podzieleni na grupy i współzawodniczą ze sobą wykonując szereg zadań.

 

Wyzwania postawione przed graczami naprowadzają ich na trop malowniczych miejsc i interesujących zabytków, ale ich pokonanie zawsze wymaga także własnej inicjatywy, dociekliwości i odrobiny fantazji. Dowolna kolejność wykonywanych zadań, a także ich ilość i zróżnicowanie pozwalają drużynom skupić się na tym, co najbardziej je interesuje, a jednocześnie nie pozostać w tyle za rywalami. Nie wszystkie lokacje sprowadzają się do samodzielnego wykonywania zadań – w kilku z nich uczestnicy napotkać mogą postacie stawiające przed nimi bardziej rozbudowane wyzwania, które nadają grze dodatkowej dynamiki. 

 

Jeśli chcesz by Twoja grupa:

• Aktywnie spędziła czas na zwiedzaniu, które uczy, ale też nagradza aktywność i dociekliwość.

• Poznała przekrój atrakcji Krakowa od najbardziej znanych po niemal całkiem zapomniane.

• Skrzyżowała (bezpieczne!) miecze ze średniowiecznym rycerzem w niezapomnianym pojedynku.

to nasze interaktywne zwiedzanie jest dla Ciebie doskonałym wyborem. Szczególnie polecamy grę grupom młodzieży, z racji na jej edukacyjny i aktywizujący charakter, choć podobnie jak w samym Krakowie tak i w naszej grze, każdy niezależnie od wieku, zainteresowań i narodowości z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

 

Oferujemy trzy warianty zabawy, które różnią się zagadkami oraz tożsamością napotkanych postaci:

1. Na szlakach Kazimierza – obszar dawnego miasta Kazimierz. Wśród zagadek znajdują się pytania o synagogi, kulturę żydowską oraz liczne miejsca związane z Kazimierzem, a postacie historyczne nawiązują do okresu jego rządów.

2. Na krakowskim Rynku – Rynek Główny wraz z okolicami. Wiele zadań dotyczy zabytkowych kamienic i kościołów oraz historycznych postaci zarówno z czasów średniowiecza, jak i dużo późniejszych. Istnieje możliwość połączenia z pozycją 3 w celu rozegrania dłuższej gry.

3. Na Wzgórzu Wawelskim – Wawel i jego otoczenie. Akcentowane są postacie i czyny polskich monarchów, długa i bogata historia samego wzgórza oraz oczywiście legendy dotyczące słynnego Smoka Wawelskiego i króla Kraka. Istnieje możliwość połączenia z pozycją 2 w celu rozegrania dłuższej gry.

 

Orientacyjna cena GRAtki to 600zł dla grup do 30 osób oraz 800zł dla grup 40-60 osób.